22 квіт. 2024
Засідання районного батьківського клубу «Скарбничка мудрості»
18 квітня 2024 року відбулося засідання районного батьківського клубу «Скарбничка мудрості». На засіданні були розглянуті актуальні теми: «Розвиток математичного мислення через організацію домашнього простору дитини 5-7 класу», «Компетентнісний підхід у навчанні математики». Також проведено практичне заняття «Зняття емоційної напруги та стимуляція розумової діяльності дітей та підлітків». Перший спікер – Вердіна Світлана Вікторівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель математики Харківського ліцею № 4 розповіла про розвиток логіко-математичного інтелекту. Поділилася з батьками цікавими порадами: як розв’язувати прикладні задачі (ремонт вдома, банківські депозити, кредити, акції та ін.), як створювати збірки улюблених задач і малюнки із симетрією, як надихати дітей до написання математичних казок. Другий спікер – Панченко Ірина Іванівна, вчитель математики Харківського ліцею № 107 ознайомила батьків з компетентнісним підхідом у навчанні математики. Ірина Іванівна проаналізовала задачі практичного змісту, розповіла про способи розв'язування проблемних ситуацій та завдань, які вимагають креативного мислення. На практичній частині зустрічі – Ропацька Інесса Семенівна, психолог Харківського ліцею № 55, приділила увагу нейропсихологічним вправам та вправам на концентрацію уваги для дітей та підлітків (дихальні вправи, нейрогімнастика, брейнфітнес та ін). Усі разом учасники засідання виконали вправу «Колір шрифту слів», «Активні літери» та ін.

15 квіт. 2024
Всесвітній день мистецтва!
15 квітня відзначається Всесвітній день мистецтва. Подія була ініційована Міжнародною асоціацією мистецтв International Association of Art (IAA/AIAP) у 2012 році, для підвищення обізнаності про творчу діяльність у всьому світі, для привернення уваги людей до важливості мистецтва і творчості. Дату було обрано тому, що цього дня 1452 року народився Леонардо Да Вінчі, митець і науковець. Да Вінчі був обраний як символ миру, свободи самовираження, зв'язку мистецтва з іншими сферами людської діяльності. Відомо, що мистецтво має безліч корисних аспектів для людини, як для тих хто сприймає результати творчості, так і для тих хто їх створює: сприяння розвитку особистості, підвищення культурного рівня та збагачення сучасного життя у всіх його аспектах. Благотворний вплив мистецтво має на ментальне здоров'я, зменшує стрес, працює з травмами, покращує самопочуття. Цей чинник обумовлює зростання популярності арт-терапевтичних практик, які сприяють зміцненню ресурсів людини для подолання стресу та травм, в тому числі пов'язаних із війною.

11 квіт. 2024
Засідання районного батьківського клубу «Скарбничка мудрості»
0.04.2024 відбулося засідання районного батьківського клубу «Скарбничка мудрості». На засіданні були розглянуті такі актуальні теми: «Логіко-математичний розвиток дитини», «Ігровий простір дитини вдома». Також проведено практичне заняття-гра на зняття емоційної напруги. Перший спікер – Воронкова Наталія Вікторівна, вихователь-методист ЗДО № 25, розповіла про розвиток логіко-математичного інтелекту, поділилася з батьками цікавими порадами на щодень про те, як розвивати логіко-математичне мислення малюків удома, на прогулянці, на відпочинку. На практичній частині зустрічі другий спікер, Курдюмова Ольга Миколаївна, приділила увагу вправам на зняття емоційної напруги та зменшення тривожності у дітей дошкільного віку (дихальні вправи, арттерапевтичні техніки та ін). Усі разом учасники засідання виконали вправу «Будиночок для моєї тривоги». Сподіваємося, що поради стануть батькам у нагоді, що усім учасникам заходу, завдяки вправам та рекомендаціям практичного психолога ЗДО № 74 «Веселка», вдалося покращити свій емоційний стан.