37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС

26 квіт. 2023
26 квітня 2023 року відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто постраждав від цієї катастрофи, а також працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії. Через майже 36 років після Чорнобильської трагедії керівництво сучасної росії знову поставило світ на межу ядерної катастрофи. 24 лютого 2022 року під час вторгнення російські війська захопили Чорнобильську атомну електростанцію, що унеможливило міжнародний контроль над захисною спорудою над зруйнованим унаслідок аварії четвертим енегроблоком Чорнобильської АЕС. Вже 2 квітня 2022 на Чорнобильської АЕС знову замайорів прапор України та пролунав гімн. 5 квітня прибули підрозділи Національної гвардії України, які взяли об’єкт під свою охорону. В умовах широкомасштабного військового вторгнення рф Україна робить усе можливе для недопущення повторення Чорнобильської трагедії.

Сьогодні в кожному закладі освіти Київського району до Дня чорнобильської трагедії відбулися тематичні виховні заходи «Попіл Чорнобиля», «Біль Чорнобиля», «Чорнобиль не має минулого часу», «Чорнобильська трагедія», «Чорнобиль як хмара», «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить...», «Чорнобиль - чорний біль нашої землі». Під час годин спілкування, ранкових кол, інформаційних хвилинок, бесід, круглих столів, виховних годин, уроків пам’яті, учні говорили, що якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували світ від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Діти переглядали тематичні відеоматеріали, слухали розповіді очевидців, міркували про те, що треба зробити нам, щоб запобігти таким трагедіям в подальшому. Вшколах відбулися онлайн виставки малюнків до цього дня. У шкільних бібліотеках створено тематичні онлайн-виставки художньої історичної та історичної літератури, експозиції з архівних фото- і художніх матеріалів, що ілюструють події Чорнобильської трагедії, фотовиставки «Наші земляки-учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Для учнів ХГ № 1, ХСШ № 16, спільно з Харківською обласною бібліотекою було організовано екологічний екскурс «На Чорнобиль журавлі летіли».

Серед цікавих зустрічей слід відзначити виховний захід для учнів 10-А класу ХГ № 1 «Попіл Чорнобиля», у рамках якого студент-практикант ХНПУ імені Г.С. Сковороди Бриленко Владислав Олександрович провів для учнів віртуальну екскурсію Національним музеєм «Чорнобиль». Під час уроку було розкрито не лише наслідки радіаційного забруднення, а й медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, в яких сьогодні ми живемо і з якими будуть жити наші нащадки. Діти прослухали вірш Ліни Костенко «Чорнобиль-2» та вшанували пам'ять жертв трагедії хвилиною мовчання.